Oddziały pediatryczne zapewniają specjalistyczną opiekę medyczną dzieciom i młodzieży do 18 roku życia. Odgrywają one ważną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa i zdrowia dzieci. Miejsca tego typu oferują szeroki zakres specjalistycznych usług i procedur medycznych, takich jak znieczulenia, operacje, badania laboratoryjne i diagnostyka obrazowa. W zależności od szpitala, wykonuje się tu też terapię fizyczną, rehabilitację i psychoterapię.

Personel medyczny na oddziałach dziecięcych jest odpowiednio przeszkolony w zakresie leczenia i świadczenia usług w bezpieczny i przyjazny dla dziecka sposób. Może zaoferować tym samym wsparcie emocjonalne i psychologiczne, aby pomóc pacjentom i ich rodzinom przejść przez trudny okres leczenia. Niestety, zdarza się, że chorzy niechętnie poddają się jakimkolwiek badaniom, a niekiedy nawet utrudniają postawienie trafnej diagnozy. Istnieje jednak całkiem prosty sposób, dzięki któremu możemy zaskarbić sobie sympatię najmłodszych dzieci.

Szpital oczami najmłodszych pacjentów

Stres, a nawet przerażenie to naturalne emocje, które towarzyszą dzieciom skierowanym na oddział pediatryczny w szpitalu. Najmłodsi pacjenci są zmuszeni do zmierzenia się z trudnymi zabiegami medycznymi, z którymi wcześniej nie mieli do czynienia. Co gorsza, w placówkach medycznych często panuje gorzka atmosfera, spotęgowana nagłymi interwencjami. Dzieci często czują się samotne i zdezorientowane, w szczególności w momencie, gdy są z daleka od swoich rodziców. Takie odizolowanie okazuje się dla przytłaczające nawet dla nastolatków.

Kolejnym ciężkim aspektem są procedury medyczne. Niektóre z nich mogą być bolesne lub wywoływać nieprzyjemne skutki uboczne. Wielu dzieciom trudno jest przezwyciężyć lęk przed zabiegami, a nawet rutynowymi badaniami. Niektórzy młodzi pacjenci nie pozwalają na proste pobranie krwi. Choroby wpływają na nich zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Zarówno rodzice, jak i personel medyczny powinni zrobić wszystko, aby złagodzić stres i lęk związany z pobytem w szpitalu. Dziecko musi czuć otaczającą go opiekę oraz troskę.

Postacie z bajek, intensywne wzory i żywe kolory…

Najnowsze badania wykazują, że wygląd, a właściwie strój personelu medycznego ma znaczący wpływ na ich odbiór w oczach najmłodszych pacjentów. Niestandardowe bluzy medyczne są absolutnym hitem na oddziałach pediatrycznych na całym świecie. Wzbudzają u dzieci zaufanie i kojarzą się im z ciepłem i przyjaźnią. Okazuje się, że lekarze ubrani w ten sposób darzeni są większą sympatią dzieci już od samego początku. Jak zatem dobrać strój do pracy na oddziale pediatrycznym?

Żywe kolory bluz medycznych

Nie ulega wątpliwości, że konkretne kolory wywołują w nas określone emocje. O ile białe stroje kojarzą się dorosłym z profesjonalizmem i sterylnością, o tyle dzieci odbierają je raczej jako coś chłodnego i nieprzyjemnego. Dużo lepszy efekt dają ubrania chociażby w odcieniach różu. Kolor ten symbolizuje czułość, przyjaźń i troskę. To najlepszy wybór na oddziale pediatrycznym. Pracownicy często decydują się też na ciepłe tony w pastelowym wydaniu. Prym wiedzie tu kolor brzoskwiniowy.

Wzory

Pielęgniarka w kwiecistym stroju medycznym od razu wzbudza na twarzy uśmiech i przywołuje dobre skojarzenia. Wzory botaniczne kojarzą się dzieciom z domem i kobiecym ciepłem. Mężczyźni często decydują się z kolei na paski, oraz artystyczne esy-floresy. Znacznie łatwiej przebywa się w sali szpitalnej w towarzystwie tak ubranych pracowników.

Nadruki

Nadruki na bluzach medycznych stały się już symbolem oddziałów dziecięcych. Zarówno pielęgniarki, sanitariusze, jak i lekarze noszą ubrania tego typu. Odzież ze wzorami w samochodziki, zwierzaki czy postacie z bajek okazuje się niezwykle przyjemna dla oka. Ogromną popularnością cieszą się modele z księżniczkami Disneya czy chociażby kultowym Kubusiem Puchatkiem. Nadruk z Królem Lwem albo jelonkiem Bambi to gwarancja udanej pracy z dziećmi.

Naszywki

Niektórzy pracownicy decydują się na dołożenie naszywek na swoje ulubione bluzy medyczne. To dobra opcja dla osób, które chcą pozostać przy jednolitych, klasycznych strojach, ale posłać przy tym uśmiech w kierunku dzieci. Gwarantujemy, że już taka zmiana przyniesie pożądane efekty.

Sprawdzone materiały

Strona wizualna to jedno, ale nie zapominajmy przy tym o praktycznym zastosowaniu odzieży medycznej. Decydując się na zakup nowej bluzy czy spodni na oddział bierzmy pod uwagę przede wszystkim skład materiałowy i wytrzymałość danej tkaniny. Osoby pracujące na oddziale pediatrycznym są wystawione na bardziej bezpośredni i częstszy kontakt z innymi ludźmi. Odzież po całym dniu pracy wymaga bezwzględnego prania. Zadbajmy o zakup kompletów, które wytrzymają czyszczenie w wyższej temperaturze i nie będą wchłaniać plam.

Strój idealny

Bluzy medyczne przeznaczone dla lekarzy i pielęgniarek z oddział dziecięcego świetnie sprawdzają się przy pracy z dziećmi. Niepozorny nadruk może zmienić odbiór pracownika w oczach małego pacjenta i wpłynąć pozytywnie na przebieg badań. Ubrania tego typu okazują się też równie komfortowe i praktyczne co ich klasyczne odpowiedniki.

Wczytywanie...