Zaprojektowane z myślą o przyszłości. 

Wyrzucone do wody śmieci nie znają granic. Plastik nie jest biodegradowalny. Z czasem natomiast rozpada się na mikroskopijne cząsteczki zwane mikroplastikiem, które zanieczyszczają środowisko. 90% wszystkich śmieci jakimi zanieczyszczone są oceany to śmieci plastikowe. Torebki foliowe są jednym z największych źródeł zanieczyszczeń plastikiem, a jednym z najprostszych do wyeliminowania, gdyż łatwo zrezygnować z ich użytkowania.

Jak to działa?

Nasze opakowania są jak skórka mandarynki czy grejpfruta, które chronią owoc znajdujący się wewnątrz - Innowacyjny materiał opakowań TIPA® naśladuje naturalne opakowania natury, aby chronić to, co się wewnątrz znajduje. To oznacza, że twój produkt pozostaje chroniony w trakcie podróży od nas do ciebie, a po zakończeniu użytkowania kontynuuje karmienie naszej planety, rozkładając się w żyzną glebę.

Opakowania TIPA® zostały zaprojektowane do umieszczenia w kompostowni domowej lub przemysłowej, razem z odpadami organicznymi, oferując rozwiązanie zero waste, które powraca do natury po użyciu.

Opakowania TIPA® są certyfikowane do rozkładania się w warunkach kompostowni domowej i/lub przemysłowej. Nie recyklinguj ani nie wyrzucaj w środowisku naturalnym, ponieważ może to zanieczyścić strumień odpadów z recyklingu plastikowego.

Co powinienem zrobić z opakowaniem?

Usuń naklejki pozostawione na opakowaniu i użyj opakowania TIPA® po twoim produkcie MEDHOODIE jako torby na odpady BIO. Po zapełnieniu torby odpadami organicznymi umieść ją w brązowym pojemniku na odpady BIO. Torba trafiając do kompostowni przemysłowej rozłoży się w ciągu 6 miesięcy.

Jeśli posiadasz kompostownik domowy umieść w nim opakowanie, aby mogło rozłożyć się w ciągu 6 miesięcy. 

Co traktujemy jako odpady BIO? Do odpadów BIO zaliczamy odpadki organiczne, ulegające naturalnemu rozkładowi. A zatem, do pojemnika na bio wrzucamy: warzywne i owocowe obierki, skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie wraz z filtrami papierowymi, zwiędłe kwiaty i rośliny, resztki jedzenia pochodzenia roślinnego.

Czy mogę wyrzucić opakowanie do żółtego pojemnika na tworzywa sztuczne?

Nie. Opakowania kompostowalne TIPA® nie mogą być recyklingowane razem z innymi tworzywami sztucznymi. Zanieczyszczą one strumień odpadów z recyklingu plastikowego. Prosimy, nigdy nie umieszczaj swojego opakowania w pojemniku na recykling. 

Co to jest kompostowanie?

Kompostowanie jest jednym z najbardziej naturalnych systemów recyklingu na świecie. Opisuje proces, w którym żywe mikroorganizmy rozkładają materię organiczną (owoce, warzywa, gałęzie, liście, kompostowalne opakowania itp.) w środowisku bogatym w tlen, przekształcając ją w żyzną glebę.

Co sprawia, że TIPA® jest kompostowalne?

Folie i laminaty TIPA® zawierają od 20 do 80% składników pochodzących w części z niemodyfikowanego genetycznie kukurydzy i trzciny cukrowej. TIPA® dostarcza obecnie najlepszą zrównoważoną opcję dla worków transportowych. Jest to w pełni kompostowalne opakowanie plastikowe, które rozkłada się tak samo, jak rozkładają się substancje organiczne. Gdy zostanie umieszczone w środowisku kompostowym o odpowiedniej temperaturze, wilgotności i ilości tlenu, opakowanie TIPA® ulega rozkładowi na małe kawałki, które mogą być strawione przez mikroorganizmy w celu wytworzenia żyznej gleby. Po dostarczeniu przesyłki, wystarczy usunąć naklejki pozostawione na opakowaniu i umieścić je w kompostowni domowej, komunalnej lub przemysłowej tam, gdzie jest to akceptowane, a opakowanie ulegnie rozkładowi w ciągu 24 tygodni.

Wczytywanie...